Udostępnij:

Tym razem ponad 52.000 EUR za podnoszenie zestawu w Niemczech !

Służby niemieckie pobiły kolejny rekord za podnoszenie zestawu, sprzątanie autostrady itd. Tym razem ponad 52.000 EUR. Płatne z góry. Czy Twoje ubezpieczenie chroni Cię od takich zdarzeń ?!

Nasz klient otrzymał fakturę za w/w czynności na ponad 52.000 EUR! W sprawie podjęliśmy pilne działania, w tym zweryfikowaliśmy fakturę ze Stowarzyszeniem holowników VBA (Verband der Bergungs – und Abschleppunternehmen e.V.) w Niemczech w zakresie zasadność użycia na miejscu zdarzenia danego rodzaju i ilości sprzętu oraz liczbę pracowników i czas pracy.  Jak się okazuje, ceny za poszczególne usługi ratunkowo-holownicze różnią się w zależności od regionu i np. w Monachium i okolicach gdzie miał miejsce wypadek, tego rodzaju usługi są najdroższe. Ceny za poszczególne czynności, aczkolwiek bardzo wysokie mieściły się w średnich cenach dla tego landu. Stowarzyszenie opracowało dokument, który dotyczy metodologii  pracy, rynkowych cen na poszczególne czynności, jak i użyty sprzęt w akcjach ratunkowo – holowniczych, a także np. wytyczne dotyczące wystawiania faktury za akcje – co i w jakim wymiarze powinna taka faktura zawierać. 

W związku z powyższym  musicie Państwo zadać sobie pytanie, czy polisy które posiadacie chronią Was od powyższych zdarzeń w pełnym zakresie!?

My przygotujemy Państwu polisy z bardzo szerokim zakresem ochrony i pomożemy w likwidacji szkód komunikacyjnych oraz w towarze. Zachęcam do korzystania z usług Galicja Brokers!

Radca prawny Jerzy Klimkowski

Przeczytaj: