Udostępnij:

Polski transport drogowy kontra nowe regulacje ograniczające dostęp do rynku UE

W dniu 18 maja 2018 r.  w Krakowie na terenie EXPO Kraków ul. Galicyjska 9 odbyła się konferencja „Polski transport drogowy kontra nowe regulacje ograniczające dostęp do rynku UE”. Konferencja była połączona z inauguracją 5 Targów MOTO SHOW w Krakowie, a jej uczestnicy wzięli udział w otwarciu Targów i przedpremierowym zwiedzaniu ekspozycji.

Konferencja była skierowana do przedsiębiorców transportu drogowego oraz firm zaplecza motoryzacyjnego świadczących usługi na rzecz transportu drogowego współpracujących z członkami Związku.

Debata odbyła się przy udziale wybitnych ekspertów i znawców unijnego rynku transportowego oraz dotyczyła administracyjnego kształtowania warunków ekonomicznych oraz problemów z jakimi spotkają się przewoźnicy w swojej działalności jeżeli zostaną przyjęte nowe przepisy o delegowaniu pracowników oraz zmiany w przepisach o dostępie do zawodu. Przybliżono tematykę nowych zasad wykonywania transportu w Unii Europejskiej, i ryzyka jakie niosą one dla kondycji ekonomicznej polskiego transportu drogowego oraz bezpieczeństwa wykonywania przewozów.

W wyniku prowadzonej dyskusji określono obszary aktywności oraz wskazano na oczekiwany zakres wsparcia naszej branży, które pozwolą na utrzymanie pozycji polskiego transportu na unijnym rynku usług transportowych. (źródło ozptd)

W konferencji brali udział przedstawiciele Galicji Brokers. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Przeczytaj:

Z sali sądowej

Skutecznie dochodzimy przez sądami należne odszkodowania od Towarzystw Ubezpieczeń